Savcı Sayan, Ağrı Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarına ‘el koydu’

Ağrı Belediye Başkanı’yken “Cumhurbaşkanımız bana ‘Meclis’te olmanız gerekiyor’ dedi. Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim” diyerek görevinden istifa eden ancak AK Parti’nin milletvekili aday listesine giremeyen Savcı Sayan, belediyenin sosyal medya hesaplarına ‘el koydu.’

On binlerce takipçisi bulunan, bazıları onaylı ve resmi olan hesapların profilleri “Savcı Sayan Basın Ofisi” olarak değiştirildi.

HER YOL SAVCI SAYAN’A ÇIKIYOR

Ağrı Belediyesi’nin “agri_belediyesi” isimli 18,7 bin takipçili mavi tikli, onaylı resmi Instagram hesabında ‘nick’ değiştirilemediği için ‘bio’ kısmı “Savcı Sayan Basın Ofisi” yapılmış.

Belediye Başkanı’nın Metin Karadoğan olarak göründüğü bel.tr uzantılı Ağrı Belediyesi resmi WEB sitesinden yönlendirilen Facebook bağlantısı da 799 bin takipçili “Savcı Sayan” hesabına çıkıyor.

Belediyenin WEB sitesinden yönlendirilen Facebook hesabı “Yaparsa Savcı Sayan yapar” sloganına çıkıyor. Hesapta belediyeye dair hiçbir emare yok.

Yine Web sitesindeki linkten ulaşılan Twitter hesabı “@agribelediyesi_” için “Bu hesap mevcut değil” uyarısı çıkıyor. Ancak 30.2 bin takipçili bir “Savcı Sayan Basın Ofisi” isimli bir hesap bulunuyor. ‘Nick’ kısmı da “@savcisayanbasin” olan bu hesabın geçmiş paylaşımlarından, belediye hesabı olduğu anlaşılıyor. Hesabın eski paylaşımlarında Savcı Sayan’ın belediye başkanıyken yaptığı ziyaret ve görüşmelerinin yanı sıra belediye birimlerinin faaliyetlerine dair paylaşımlar yapılmış. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir