Bakan Tekin, Down Sendromlu Futsal Milli Takımını Ağırladı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası final maçında Portekiz’i 2-1 yenerek şampiyon olan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı’nı Millî Eğitim Bakanlığı’nda kabul etti.

Öğretmenler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kabulde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve sporcularla buluşan Bakan Tekin, takımı başarılarından dolayı tebrik etti.

Bakan Tekin, Down Sendromlu Futsal Milli Takımını Ağırladı

Sporcularla yapılan sohbette Bakan Tekin, Türkiye’nin birçok spor dalında büyük başarılar elde ettiğini vurgulayarak, “Avrupa şampiyonluğu gibi büyük bir başarıya imza atan özel çocuklarımızı tebrik ediyorum. Bu özel çocuklarımız, uluslararası bir organizasyonda milli marşımızı söyleyerek bayrağımızı gururla taşıdılar. Bakanlık olarak, bu gençlerimizin daha büyük başarılara imza atmaları için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu yöneticilerine, teknik ekibe, gençlerimize ve emek veren herkese bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Allah onların yollarını ve bahtlarını açık etsin.” dedi. Ayrıca, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumlarında eğitim alan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı oyuncuları, elde ettikleri başarıları anlatarak gelecek hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu ifade ettiler. Kabulde, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mustafa Otrar da hazır bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir